Varsity Basketball

Friday's top performers (Dec. 3)

Boys

Player, school Points

Craig Nicholson, W. Northwest 36

Trey Unrau, Moundridge 36

Ryan Fiser, Washington County 31

Joe Simon, Quinter 31

Kyle Bunker, Macksville 30

Conner Frankamp, W. North 29

Casey Smith, Silver Lake 29

Simon McKee, Halstead 27

Jared Holthaus, Douglass 26

Schmidt, Victoria 26

Buddy Hielb, Sunrise 26

Grant Ingram, Wichita Defenders 26

Bryan Hellman, Medicine Lodge 25

Connor Carman, Augusta 24

Andy Wilson, Abilene 24

Christian Ulsaker, McPherson 23

Hayden Harris, W. Southeast 22

Gavin Thurman, W. Southeast 22

C. Jarnagin, South Central 22

Khadre Lane, Bishop Seabury 22

Miller, West Elk 22

June Johnson, W. Northwest 21

Patrick Mahoney, Burlington 21

Joe Hubener, Cheney 21

Pauls, Hesston 21

John Clarke, Ness City 21

Morgan Burns, Trinity Academy 20

Keenan Kruger, Silver Lake 20

Neuberger, Salina South 20

Michael Propst, Udall 20

Colton Witte, Udall 19

Levi Gurley, Wellington 19

Tommy Leach, Derby Invasion 19

Derek Racette, Hutchinson Trinity 19

Brooks, Manhattan 19

Brad Pfannenstiel, WaKeeney 19

Garrett Beat, Cunningham 19

Dylan Snodgrass, Haven 19

Sean Osler, Cheney 19

Gus Strunk, Mulvane 19

Shay Wooten, Salina Central 18

Matt Kaufman, W. Independent 18

Cole McGee, Wakefield 18

Ramirez, Attica 18

Seth Jones, Osawatomie 18

Lovelace, Argonia 18

Ryan Kuhlman, Dighton 18

Jordan Case, Elyria 18

Michael Mesh, Hutchinson Trinity 18

Travis Sipe, Waverly 18

Micah Booe, Cherryvale 17

C. Keltz, Cheylin 17

Jacob Hansen, Effingham 17

Glen Haag, Olpe 16

Michael Martin, Kapaun Mount Carmel 16

Devin Hestand, Cherryvale 16

Long, Clifton-Clyde 16

A. Mounts, South Central 16

Austin Bass, Olpe 16

Dreamius Smith, W. Heights 16

Herman, Northern Valley 16

C. Frederick, Hugoton 16C. Walden, Cheylin 16

Jordan Hett, Marion 15

Blake Thomasen, Burlington 15

Aaron Potter, Elyria 15

Chris Banks, W. West 15

Brandon Blakeslee, St. John 15

Ian Michaelson, Derby Invasion 15

McCauiley Kluesner, Nickerson 15

James Mindrup, Thomas More Prep 15

AJ Nightingale, Wichita Defenders 15

Tate Jackson, Wichita Defenders 15

Ryan Shields, Oswego 15

Brett Vogt, Washington County 15

Aaron Johnson, Chase County 15

Cordell, Little River 15

Jaxsen Moss, Hoxie 15

Taylor Tranbarger, Macksville 15

Jarod Young, South Haven 15

Girls

Player, school Points

Ashley Romig, Waverly 30

Dani Winters, Plainville 29

Jamie Patrick, Hutchinson Central Christian 29

Busse, Cheylin 28

B. Mader, Nickerson 26

Morgan Fulton, South Barber 25

Kellie Errebo, Sylvan-Lucas 25

Palenske, Abilene 25

Me. Wood, Macksville 24

Teresa Wade, St. John 24

Jamillah Bonner, W. Southeast 23

Kyrsten Crawford, Augusta 23

Madison Steward, Burlington 23

Burt, South Central 21

Stephanie Barlow, Caney Valley 21

Jeriel Adair, Sunrise Christian 20

Ashley Archer, Goodland 20

Taylyn Schwartz, Eureka 20

Katie Palmer, W. Heights 19

Whaley, Wellington 19

Kelly Thomson, Riley County 19

Whitney Gordon, Marion 19

Rachel Jacobs, Thomas More Prep 19

Megan McDermed, Fort Scott 19

Lexi Riedel, WaKeeney 18

Taylor Shell, Burlington 18

Breanna Gottschalk, Holcomb 18

Kimi Lindshield, Smoky Valley 18

Mary Sims, W. Heights 17

Katie Anderson, Kapaun Mount Carmel 17

Buchman, McPherson 17

Lizzie Degner, Hutchinson Trinity 17

Jesse Green, Remington 17

Emily Torson, Dighton 17

Kasey Hoyt, Triplains-Brewster 17

Jhasmin Bowen, W. Heights 16

Brianna Caldwell, W. Northwest 16

Antenen, Salina South 16

Anique Valmont, Independent 16

Adams, Wellington 16

Kjia Hart, Goddard 16

Jade Herl, Goodland 16

Lori Dauer, Smoky Valley 16

Kelsa Noeller, Neodesha 15

  Comments