Other Varsity Sports

Saturday's high school results scoreboard (May 12)

Track and field

AVCTL Division I

Girls

Team: Maize 157, Newton 137, Derby 96, Salina Central 56, Salina South 31, Hutchinson 26, Campus 24.

100 – 1. Yeargin, Newton, 12.20; 2. Tolbert, Salina Central, 12.50; 3. Bowens, Derby, 12.61. 200 – 1. Yeargin, Newton, 25.40; 2. Tolbert, Salina Central, 25.83; 3. Bowens, Derby, 26.06. 400 – 1. Bowens, Derby, 59.64; 2. DeLeon, Maize, 1:01.66; 3. Espinoza, Newton, 1:02.38. 800 – 1. Holloway, Salina South, 2:20.09; 2. Schrock, Hutchinson, 2:20.35; 3. Keck, Campus, 2:25.13. 1600 – 1. Watkins, Maize, 5:25.24; 2. Hornbeck, Derby, 5:29.55; 3. Walker, Maize, 5:31.98. 3200 – 1. Hornbeck, Derby, 11:50.91; 2. Walker, Maize, 11:58.85; 3. Roy, Maize, 12:03.55. 100 hurdles – 1. Crow, Derby, 15.71; 2. Baron, Newton, 15.91; 3. Martin, Salina Central, 16.28. 300 hurdles – 1. Schrock, Hutchinson, 47.08; 2. Baron, Newton, 48.02; 3. Jimenez, Derby, 48.43. 400 relay – 1. Newton, 49.69; 2. Maize, 51.25; 3. Salina Central, 51.26. 1600 relay – 1. Derby, 4:04.52; 2. Salina Central, 4:07.04; 3. Maize, 4:09.34. 3200 relay – 1. Maize, 10:05.68; 2. Salina South, 10:10.50; 3. Derby, 10:21.94. High jump 1. Handy, Maize, 5-0; 2. Loescher, Newton, 5-0; 3. Swenson, Maize, 5-0. Long jump – 1. Espinoza, Newton, 16-11; 2. Keck, Campus, 16-2 ½; 3. Runge, Newton, 16-1 ½. Triple jump – 1. Moser, Derby, 34-5; 2. Handy, Maize, 33-7 ½; 3. Runge, Newton, 33-5. Shot put – 1. Regier, Newton, 37-4 ¾; 2. Stuckey, Maize, 36-0 ¾; 3. Green, Maize, 33-7 ¾. Discus – 1. Regier, Newton, 123-1; 2. Stuckey, Maize, 115-0; 3. Swenson, Maize, 108-5 ½. Javelin – 1. Loescher, Newton, 132-5; 2. Swenson, Maize, 126-3; 3. Webb, Salina South, 111-9. Pole vault – 1. Swanson, Salina Central, 12-0; 2. Wilgers, Maize, 11-6; 3. Kroll, Maize, 11-0.

Boys

Team: Newton 159, Maize 104, Salina South 71, Campus 70, Hutchinson 68, Derby 52, Salina Central 34.

100 – 1. Jones, Salina South, 10.93; 2. Robinson, Newton, 10.95; 3. Cutler, Salina South, 11.05. 200 – 1. Robinson, Newton, 22.45; 2. Jones, Salina South, 22.50; 3. Strunk, Maize, 22.81. 400 – 1. Davis, Campus, 50.02; 2. Strunk, Maize, 50.12; 3. Robinson, Newton, 50.73. 800 – 1. Reid, Salina Central, 2:00.16; 2. Kelsey, Newton, 2:00.57; 3. Hopkins, Maize, 2:01.19. 1600 – 1. Wise, Hutchinson, 4:25.86; 2. Keirns, Campus, 4:26.02; 3. Hopkins, Maize, 4:32.04. 3200 – 1. Keirns, Campus, 9:36.57; 2. Wise, Hutchinson, 9:44.49; 3. Costello, Maize, 10:12.52. 110 hurdles – 1. Willis, Newton, 15.39; 2. Page, Hutchinson, 15.62; 3. Grisamore, Maize, 15.63. 300 hurdles – 1. Page, Hutchinson, 40.12; 2. Willis, Newton, 41.13; 3. Nicks, Campus, 42.23. 400 relay – 1. Newton, 43.11; 2. Salina South, 43.14; 3. Derby, 43.74. 1600 relay – 1. Campus, 3:24.82; 2. Maize, 3:25.95; 3. Hutchinson, 3:32.70. 3200 relay – 1. Newton, 8:18.59; 2. Maize, 8:21.40; 3. Salina South, 8:47.96. High jump 1. Norman, Hutchinson, 6-2; 2. Ray, Derby, 5-10; 3. Krogmeier, Newton, 5-8. Long jump – 1. Cutler, Salina South, 21-9 ¾; 2. Nelson, Newton, 21-7 ½; 3. Hill, Newton, 21-2 ½. Triple jump – 1. Sartain, Maize, 41-9; 2. Johnson, Newton, 41-0; 3. Welch, Maize 40-8 ¼. Shot put – 1. McConnell, Newton, 49-11 ½; 2. Martens, Newton, 47-1; 3. Schmidt, Newton, 44-11. Discus – 1. Mar, Maize, 147-1; 2. Martens, Newton, 144-9; 3. Larkin, Maize, 131-4. Javelin – 1. Stout, Campus, 172-9; 2. Hilbig, Salina Central, 157-3; 3. Burba, Campus, 156-4. Pole vault – 1. Magana, Newton, 14-1; 2. Lounsbury, Derby, 13-6; 3. Chansombath, Maize, 13-0.

AVCTL Division II

Girls

Team: Goddard Eisenhower 125, Valley Center 109, Andover 82, Arkansas City 77, McPherson 68, Andover Central 57, Goddard 36.

100 – 1. Kinnamon, McPherson, 12.25; 2. Engle, Goddard Eisenhower, 12.41; 3. Taylor, Arkansas City, 12.43. 200 – 1. Kinnamon, McPherson, 25.58; 2. Engle, Goddard Eisenhower, 25.88; 3. Taylor, Arkansas City, 26.62. 400 – 1. Kinnamon, McPherson, 59.19; 2. Engle, Goddard Eisenhower, 59.77; 3. Mares, Andover, 1:01.81. 800 – 1. Ochsner, Andover Central, 2:27.69; 2. Sill, Andover, 2:31.51; 3. Hollinger, Goddard Eisenhower, 2:36.04. 1600 – 1. Wedekind, Valley Center, 5:11.14; 2. Larson, Andover, 5:27.23; 3. Ballinger, Goddard Eisenhower, 5:37.84. 3200 – 1. Larson, Andover, 11:48.28; 2. Ballinger, Goddard Eisenhower, 12:05.92; 3. Barton, Valley Center, 12:33.99. 100 hurdles – 1. Shook, McPherson, 15.60; 2. Wood, Andover Central, 16.15; 3. Lemaster, Andover, 16.64. 300 hurdles – 1. Withrow, Goddard Eisenhower, 49.58; 2. Lemaster, Andover, 50.86; 3. Wood, Andover Central, 52.10. 400 relay – 1. Valley Center, 51.12; 2. Arkansas City, 52.41; 3. Goddard Eisenhower, 54.34. 1600 relay – 1. Goddard Eisenhower, 4:11.62; 2. Valley Center, 4:16.30; 3. Andover, 4:20.42. 3200 relay – 1. Valley Center, 10:34.29; 2. Andover Central, 10:40.40; 3. Arkansas City, 10:59.02. High jump 1. Agnew, Andover, 5-8; 2. Clark, Andover, 5-2; 3. Bruner, McPherson, 5-2. Long jump – 1. Knab, Andover Central, 16-10 1.2; 2. Terwilliger, Valley Center, 16-7; 3. Murphy, Arkansas City, 15-11 ½. Triple jump – 1. Murphy, Arkansas City, 35-5 ¾; 2. Withrow, Goddard Eisenhower, 33-8; 3. Clark, Andover, 33-5 ¾. Shot put – 1. Williams, Valley Center, 39-7 ¾; 2. Spilinek, Goddard, 38-9; 3. Moyer, McPherson, 36-8. Discus – 1. Spilinek, Goddard, 111-11; 2. Williams, Valley Center, 98-3; 3. Salas, Arkansas City, 96-9. Javelin – 1. Murphy, Arkansas City, 135-0; 2. Williams, Valley Center, 126-8; 3. Spilinek, Goddard, 116-7. Pole vault – 1. Watters, Arkansas City, 9-0; 2. Skidmore, Goddard Eisenhower, 8-6; 3. Jones, Goddard Eisenhower, 8-0.

Boys

Team: McPherson 136 ½, Goddard 105 ½, Andover Central 105 ½, Andover Central 97, Valley Center 87, Goddard Eisenhower 69, Arkansas City 47, Andover 13.

100 – 1. Green, Goddard, 11.13; 2. White, Valley Center, 11.17; 3. Harvey, McPherson, 11.18. 200 – 1. Harvey, McPherson, 23.19; 2. White, Valley Center, 23.31; 3. Meeker, Andover Central, 23.62. 400 – 1. Harvey, McPherson, 51.55; 2. Conrad, Andover Central, 51.77; 3. Vedvik, McPherson, 51.89. 800 – 1. St. Clair, Goddard Eisenhower, 2:02.33; 2. Howell, Andover Central, 2:02.87; 3. Porter, McPherson, 2:04.32. 1600 – 1. Porter, McPherson, 4:40.23; 2. Howell, Andover Central, 4:42.31; 3. Harp, Arkansas City, 4:52.00. 3200 – 1. Porter, McPherson, 10:15.86; 2. Hambrick, Goddard, 10:18.72; 3. Newman, Goddard, 10:24.59. 110 hurdles – 1. Fitch, Andover Central, 15.66; 2. Bush, Goddard Eisenhower, 15.97; 3. Jost, McPherson, 17.05. 300 hurdles – 1. Ioerger, Andover, 41.35; 2. Fitch, Andover Central, 41.54; 3. Dir, Goddard, 42.19. 400 relay – 1. Goddard, 43.89; 2. Valley Center, 44.88; 3. McPherson, 45.43. 1600 relay – 1. McPherson, 3:32.00; 2. Andover Central, 3:32.59; 3. Arkansas City, 3:35.90. 3200 relay – 1. Goddard, 8:33.14; 2. Goddard Eisenhower, 8:35.24; 3. Valley Center, 8:44.44. High jump 1. Bush, Goddard Eisenhower, 6-6; 2. Cape, McPherson, 6-4; 3. Chippeaux, Goddard, 6-0. Long jump – 1. Sewell, McPherson, 20-7 ½; 2. Meeker, Andover Central, 20-6 ¾; 3. Betts, Goddard, 20-4 ¼. Triple jump – 1. Betts, Goddard, 46-0 ¼; 2. Sewell, McPherson, 43-10 ¼; 3. Vedvik, McPherson, 42-0. Shot put – 1. Hutson, Goddard, 42-4 ½; 2. Schimming, Goddard, 40-5; 3. Zeitlow, McPherosn, 39-3. Discus – 1. Mar, Maize, 147-1; 2. Martens, Newton, 144-9; 3. Larkin, Maize, 131-4. Javelin – 1. Balthazor, Valley Center, 168-2; 2. Holinde, Andover Central, 165-4; 3. McCallum, Valley Center, 146-9. Pole vault – 1. Jones, Goddard Eisenhower, 12-6; 2. Brink, Goddard Eisenhower, 11-6; 3. McGlasson, Arkansas City, 11-0.

AVCTL Division III

Girls

Team: Buhler 156, Winfield 112, Rose Hill 100, Mulvane 88, El Dorado 85, Augusta 5.

100 – 1. Allen, Mulvane, 12.69; 2. Keller, Buhler, 13.09; 3. Parscal, El Dorado, 13.21. 200 – 1. Allen, Mulvane, 26.91; 2. Melick, Mulvane, 27.59; 3. Keller, Buhler, 27.77. 400 – 1. Griffiths, Winfield, 59.68; 2. Melick, Mulvane, 1:02.04; 4. Parscal, El Dorado, 1:02.77. 800 – 1. Griffiths, Winfield, 2:22.68; 2. Bradley, Rose Hill, 2:33.82; 3. Slade, Rose Hill, 2:34.49. 1600 – Bradley, Rose Hill, 5:28.85; 2. Buffum, Winfield, 5:39.08; 3. Berblinger, Buhler, 5:52.79. 3200 – 1. Welch, Rose Hill, 11:58.04; 2. Buffum, Winfield, 12:39.13; 3. Berblinger, Buhler, 12:48.71. 100 hurdles – 1. Dick, Buhler, 16.69; 2. Howell, El Dorado, 17.18; 3. Watt, Winfield, 18.53. 300 hurdles – 1. Dick, Buhler, 49.06; 2. Howell, El Dorado, 50.70; 3. Garcia, El Dorado, 55.08. 400 relay – 1. Buhler, 51.70; 2. Mulvane, 51.78; 3. El Dorado, 52.86. 1600 relay – 1. Mulvane, 4:15.30; 2. Buhler, 4:21.21; 3. El Dorado, 4:21.28. 3200 relay – 1. Rose Hill, 10:19.57; 2. Buhler, 11:01.12; 3. El Dorado, 11:44.24. High jump 1. Griffiths, Winfield, 4-10; 2. Storrer, El Dorado, 4-6; 3. Bromlow, Winfield, 4-6. Long jump – 1. Keller, Buhler, 15-11 ½; 2. Banks, Winfield, 15-6; 3. Gilbert, Rose Hill, 15-3 ¾. Triple jump – 1. Gilbert, Rose Hill, 34-7 ¾; 2, Banks, Winfield, 33-9; 3. Burkhart, Mulvane, 32-2 ¼. Shot put – 1. Johnson, Buhler, 33-1; 2. Rushing, Rose Hill, 31-9; 3. Oden, Buhler, 31-7. Discus – 1. Young, Winfield, 115-2 ½; 2. Keys, Mulvane, 96-5 ½; 3. Oden, Buhler, 96-3. Javelin – 1. Pankratz, Buhler, 113-7 ½; 2. Justice, Rose Hill, 100-11; 3. Valadez, El Dorado, 99-10 ½. Pole vault – 1. Klapps, Mulvane, 9-6; 2. Gregg, El Dorado, 9-0; 3. Mazzoleni, Buhler, 7-6.

Boys

Team: Buhler 153, Rose Hill 146, Winfield 81, Mulvane 68, Augusta 40, El Dorado 38.

100 – 1. Kern, Buhler, 11.22; 2. Younger, Buhler, 11.51; 3. Miller, Rose Hill, 11.60. 200 – 1. Mays, Rose Hill, 22.57; 2. Massey, Buhler, 22.87; 3. Lohrentz, Buhler, 23.14. 400 – 1. Mays, Rose Hill, 29.84; 2. Lohrentz, Buhler, 50.66; 3. Shaffer, Rose Hill, 51.02. 800 – 1. Hanna, Winfield, 2:00.75; 2. Massey, Buhler, 2:02.08; 3. Brown, Rose Hill, 2:06.94. 1600 – 1. Hanna, Winfield, 4:33.21; 2. Horton, Buhler, 4:37.74; 3. Weber, Rose Hill, 4:41.33. 3200 – 1. Bean, Mulvane, 9:50.47; 2. Weber, Rose Hill, 10:06.58; 3. Kennenson, Rose Hill, 10:07.51. 110 hurdles – 1. Martin, Rose Hill, 15.05; 2. McGehee, Rose Hill, 15.17; 3. Doramus, Mulvane, 15.44. 300 hurdles – 1. Martin, Rose Hill, 40.47; 2. McGehee, Rose Hill, 41.61; 3. Doramus, Mulvane, 42.06. 400 relay – 1. Buhler, 43.33; 2. Rose Hill, 44.43; 3. Augusta, 45.64. 1600 relay – 1. Buhler, 3:22.15; 2. Rose Hill, 3:28.03; 3. El Dorado, 3:36.58. 3200 relay – 1. Buhler, 8:31.17; 2. Rose Hill, 8:32.24; 3. El Dorado, 8:38.40. High jump 1. Budda, Augusta, 6-2; 2. Mays, Rose Hill, 6-0; 3. Steinkamp, Augusta, 5-10. Long jump – 1. Allen, Buhler, 21-9 ¼; 2. Soto, Winfield, 21-5 ¾; 3. Godson, Buhler, 20-1. Triple jump – 1. Soto, Winfield, 44-0; 2. Godson, Buhler, 41-2 ½; 3. Younger, Buhler, 41-2 ¼. Shot put – 1. Engel, Buhler, 52-6; 2. Johnson, Winfield, 47-5; 3. Robinson, Augusta, 47-0 ½. Discus – 1. Evans, Mulvane, 136-5; 2. Engel, Buhler, 130-6; 3. Walther, Rose Hill, 126-7. Javelin – 1. Songster, Mulvane, 181-0; 2. Wiebe, Buhler, 155-1; 3. Geschwenter, Mulvane, 153-9. Pole vault – 1. Knight, Rose Hill, 14-7; 2. Pope, Buhler, 14-1; 3. Hughes, Mulvane, 12-7.

AVCTL Division IV

Girls

Team: Andale 165, Maize South 141, Circle 115, Wellington 62, Collegiate 43, Clearwater 28.

100 – 1. Campbell, Wellington, 12.41; 2. Simon, Andale, 12.46; 3. Hayes, Maize South, 12.68. 200 – 1. Campbell, Wellington, 26.09; 2. Simon, Andale, 26.55; 3. Iweha, Maize South, 26.58. 400 – 1. Grubbs, Maize South, 1:00.53; 2. Iweha, Maize South, 1:02.96; 3. Nelson, Wellington, 1:03.01. 800 – 1. Poynter, Maize South, 2:30.58; 2. Lindstrom, Circle, 2:31.19; 3. Nestor, Maize South, 2:32.31. 1600 – 1. Schaefer, Maize South, 5:31.55; 2. Lane, Andale, 5:35.69; 3. Nestor, Maize South, 5:39.41. 3200 – 1. Schaefer, Maize South, 11:54.32; 2. Lane, Andale, 12:06.85; 3. Trumble, Maize South, 12:06.99. 100 hurdles – 1. Grubbs, Maize South, 15.21; 2. Highbarger, Circle, 16.08; 3. Lemaster, Collegiate, 16.21. 300 hurdles – 1. Lower, Collegiate, 47.05; 2. Maxwell, Andale, 48.40; 3. Linton, Wellington, 49.11. 400 relay – 1. Andale, 50.43; 2. Maize South, 51.29; 3. Wellington, 52.63. 1600 relay – 1. Maize South, 4:10.88; 2. Andale, 4:16.89; 3. Wellington, 4:26.11. 3200 relay – 1. Andale, 10:31.33; 2. Maize South, 10:39.31; 3. Collegiate, 11:30.64. High jump 1. Melhorn, Collegiate, 5-2; 2. Wartick, Circle, 4-10; 3. Lewellan, Wellington, 4-10. Long jump – 1. Simon, Andale, 18-1 ½; 2. Walthers, Circle, 16-9; 3. Eck, Andale, 16-4. Triple jump – 1. Walthers, Circle, 35-5; 2. Eck, Andale, 34-3; 3. Lies, Andale, 34-2 ½. Shot put – 1. Jo. Wright, Circle, 37-10; 2. Je. Wright, Circle, 34-5; 3. Schueller, Andale, 34-1 ½. Discus – 1. A. Orton, Circle, 119-10; 2. Schueller, Andale, 115-1; 3. Jo. Wright, Circle, 103-2. Javelin – 1. A. Orton, Circle, 129-0 ½; 2. M. Orton, Circle, 106-1; 3. Wright, Circle, 105-1. Pole vault – 1. Shiach, Andale, 10-6; 2. Orth, Andale, 9-6; 3. McDaneld, Clearwater, 9-0.

Boys

Team: Andale 276, Maize South 106, Collegiate 59, Clearwater 46, Circle 34, Wellington 32.

100 – 1. Weinlood, Maize South, 11.29; 2. Blasi, Andale, 11.49; 3. Rogers, Maize South, 11.58. 200 – 1. Powell, Collegiate, 23.14; 2. Weinlood, Maize South, 23.68; 3. Blasi, Andale, 23.81. 400 – 1. Powell, Collegiate, 49.57; 2. Williams, Maize South, 50.04; 3. Horsch, Andale, 51.21. 800 – 1. LeRock, Andale, 2:07.85; 2. Meierhoff, Andale, 2:10.11; 3. Gruver, Andale, 2:11.33. 1600 – 1. Wallace, Andale, 4:40.29; 2. Bates, Clearwater, 4:52.30; 3. Hardin, Maize South, 4:54.34. 3200 – 1. Wallace, Andale, 10:07.35; 2. McKean, Andale, 10:40.28; 3. Camp, Andale, 10:42.15. 110 hurdles – 1. May, Andale, 14.46; 2. Nicholas, Circle, 14.79; 3. Fleming, Collegiate, 15.79. 300 hurdles – 1. May, Andale, 40.19; 2. Smarsh, Andale, 41.71; 3. Nicholas, Circle, 42.00. 400 relay – 1. Andale, 44.27; 2. Maize South, 44.71; 3. Wellington, 45.48. 1600 relay – 1. Andale, 3:28.81; 2. Maize South, 3:32.27; 3. Collegiate, 3:38.26. 3200 relay – 1. Andale, 8:46.00; 2. Collegiate, 9:01.00; 3. Maize South, 9:33.00. High jump 1. LeRock, Andale, 6-6; 2. Deaver, Andale, 6-2; 3. Macari, Andale, 6-2. Long jump – 1. Burwell, Andale, 21-2; 2. Fleming, Collegiate, 20-10; 3. Rinke, Clearwater, 19-10. Triple jump – 1. Rinke, Clearwater, 44-0; 2. Horsch, Andale, 41-6 ¼; 3. Woodbridge, Wellington, 39-9 ¾. Shot put – 1. Jones, Andale, 49-5; 2. Weston, Maize South, 47-9 1.2; 3. McCormick, Maize South, 47-0. Discus – 1. Weston, Maize South, 160-6; 2. Harlan, Maize South, 144-10; 3. Banz, Andale, 141-3. Javelin – 1. Pote, Andale, 190-5; 2. Brand, Andale, 163-3; 3. Walstad, Andale, 163-2. Pole vault – 1. Ungles, Andale, 14-7; 2. Meyer, Andale, 13-1; 3. Kear, Andale, 12-7.

Swimming

AV-CTL Division 1

Team: Newton 429, Salina South 355, Derby 331, Salina Central 293, Hutchinson 256, Maize 207, Campus 129. 200 Medley relay — 1. Newton (Gerbrand, Robinson, Entz, Schmidte) 2:00.23; 2. Salina South 2:08.34; 3. Derby 2:08.97. 200. free — 1. Schmidt, N, 2:02.18; 2. Schartz, SS, 2:08.89; 3.

Slifer, N, 2:09.86. 200 IM — 1. Fuhr, N, 2:14.97; 2. Gerbrand, N, 2:19.21; 3.Fee, H, 2:19.51. 50 Free — 1. Entz, N, 26.26; 2. Johnson, SC, 27.24; 3. Basti, D, 27.26. Diving — 1. Wilson, D, 356.35; 2. Mills, D, 318.35; 3. Mounivong, SS, 300.15. 100 Fly — 1. Fuhr, N, 57.76; 2. Newbury, D, 1:03.00; 3. Ouderkirk, SS, 1:05.78. 100 Free — 1. Schartz, SS, 58.52; 2. Bastin, D, 59.88; 3. Schrag, N, 1:02.15. 500 Free — 1. Schmidt, N, 5:40.28; 2. Gerbrand, N, 5:43.33; 3. Tomlins, SS, 6:00.15. 200 Free relay — 1. Newton (Entz, Slifer, Schmidt, Fuhr), 1:43.68; 2. Salina South,1:52.81; 3. Salina Central, 1:55.14. 100 Back — 1. Slifer, N, 1:07.11; 2. Ouderkirk, SS, 1:07.84; 3.

Schulte, SC, 1:08.42. 100 Breaststroke — 1. Fee, H, 1:09.46; 2. Entz, N, 1:13.73; 3. Robinson, N, 1:17.56. 400 Free relay — 1. Newton (Slifer, Robinson, Gerbrand, Fuhr) 3:53.24; 2. Derby 4:07.09; 3. Salina South

AV-CTL Divisions II-IV

Team: Andover 435, Winfield 325, El Dorado 277, McPherson 265, Andover Central 202, Rose Hill 161, Maize South 159, Collegiate 62.

200 medley relay – 1.Andover (Hansen, League, Plank, Hilts) 1:59.50; 2. McPherson 2:03.69; 3. Winfield 2:03.92. 200 freestyle – 1. Plank, Andover, 2:06.79; 2. Harsh, El Dorado, 2:23.49; 3. Hutto, Winfield, 2:27.75. 200 IM – 1. Chambers, Andover Central, 2:34.25; 2. Sarnacki, Winfield, 2:35.41; 3. Criser, Andover, 2:39.50. 50 freestyle – 1. Hansen, Andover, 24.97; 2. Turner, Winfield, 26.28; 3. Glazner, McPherson, 26.75. 1 meter diving – 1. Park, El Dorado, 202.75. 100 butterfly – 1. Plank, Andover, 1:04.56; 2. Regier, McPherson, 1:06.12; 3. League, Andover, 1:12.28. 100 freestyle – 1. Hansen, Andover, 54.52; 2. Turner, Winfield, 57.78; 3. Meyer, Rose Hill, 59.75. 500 freestyle – 1. Sarnacki, Winfield, 6:12.75; 2. Call, El Dorado, 6:22.84; 3. Hutto, Winfield, 6:41.95. 200 freestyle relay – 1. Andover (Plank, Hilts, League, Hansen) 1:49.85; 2. McPherson 1:50.63; 3. Winfield 1:55.14. 100 backstroke – 1. Severe, Maize South, 1:07.59; 2. Harker, El Dorado, 1:09.53; 3. Smith, Rose Hill, 1:10.94. 100 breaststroke – 1. League, Andover, 1:14.59; 2. Chambers, Andover Central, 1:20.95; 3. Burris, Winfield, 1:21.92. 400 freestyle relay – 1. El Dorado (Harsh, Call, Johnson, Paye) 4:16.79; 2. Andover 4:34.18; 3. Winfield 4:37.75.

Baseball

Sunrise 14, Derby Invasion 4

Derby Invasion

00202—4 3 0Sunrise10229—14 13 2

W — Atherton. L — Bloyer.

  Comments