Varsity Kansas

Updated regional baseball results through Thurday

CLASS 6A

At Campus

Wednesday — Junction City 8, East 4; Campus 6, Hutchinson 2. Championship — Junction City 6, Campus 2.

At Derby

+++ UPDATED

Friday — Dodge City (8-12) vs. Wichita North (9-11), 4 p.m.; Wichita South (2-18) at Derby (15-5), 2. Championship at 6 p.m.

At West Side Athletic Field

+++ UPDATED

Friday — Wichita Northwest (8-12) vs. Garden City (9-9), 2 p.m.; Wichita Southeast (3-17) vs. Wichita West (14-6), 4. Championship at 6 p.m.

CLASS 5A

At Great Bend

Wednesday — Maize 4, Liberal 0; Arkansas City 2, Great Bend 1. Championship — Maize 7, Arkansas City 1.

At Maize South

Wednesday — Carroll 1, Eisenhower 0; Maize South 4, Goddard 0. Championship — Maize South 2, Carroll 1.

At Wichita State

Wednesday — Heights 3, Newton 2; Andover 3, Salina Central 1. Thursday — Heights 8, Andover 2.

At Salina

Wednesday — Kapaun 2, Emporia 1; Salina South 7, Valley Center 1. Championship — Salina South 2, Kapaun 1.

CLASS 4A-I

At Andale

Wednesday — El Dorado 2, Circle 1. Andover Central 15, Augusta 1; Andale-Garden Plain 4, El Dorado 3. Friday — Championship, 5 p.m..

At McPherson

Wednesday — McPherson 15, Ulysses 3; Buhler 6, Hays 0. Championship — Buhler 11, McPherson 9.

At Winfield

Wednesday — Rose Hill 4, Winfield 3; Wellington 5, Mulvane 2. Championship — Rose Hill 4, Wellington 1.

CLASS 4A-II

At Chapman

Wednesday — Concordia 5, Smoky Valley 3; Rock Creek 12, Champman 2. Championship — Rock Creek 4, Concordia 3

At Iola

Thursday — Collegiate 16, Burlington 13; Trinity Academy 8, Iola 2. Championship – TBA

At Kingman

Wednesday — Pratt 11, Haven 1; Kingman-Norwich 12, Clearwater 0. Championship — Pratt 13, Kingman-Norwich 3.

At Russell

Wednesday— Nickerson 5, Hoisington-Central Plains 3; Russell-Victoria 5, Lyons-Chase 1. Championship — Russell-Victoria 5, Nickerson 4.

CLASS 3A

At West Side Athletic Field

Wednesday — Douglass 8, Belle Plaine 2; Bluestem 1, Chaparral 0; Cheney 15, Elk Valley-Fredonia 0, Independent 16, Douglass 0; Cheney 5, Bluestem 2. Friday — Championship, Independent vs. Cheney, 4 p.m. at McAdams Park.

At Marion

Wednesday — Halstead 6, Eureka 1; Hillsboro-Peabody-Burns 6, Marion-Centre 4, 5. Thursday — Remington 6, Halstead 3; Sedgwick 5, Hillsboro-Peabody-Burns 2. Championship – Remington 4, Sedgwick 3.

CLASS 2-1A

At El Dorado

Thursday — Sedan 4, West Elk 2, Chase County 18, Flinthills 10. Championship – Sedan 8, Chase County 7.

At Medicine Lodge

Thursday — Central-Burden 11m Udall 8; Oxford 14, Central-Burden4. Friday – Cedar Vale-Dexter (10-9) at Medicine Lodge (9-7), 4 p.m.. Championship at 6 p.m.

At Sacred Heart

Thursday — Sacred Heart 7, Moundridge 1. Friday — Inman (7-12) vs. Bennington (8-11), 4. Championship at 6 p.m.

  Comments