Varsity Kansas

KSHSAA releases state wrestling pairings

The state wrestling pairings have been released by the Kansas State High School Activities Association.

Class 6A

At Hartman Arena

106 _ Jerad Habben (36-5), so., SM Northwest vs. Kade Danielson (2-7), fr., Junction City; Drake Taysom (27-11), so., Gardner-Edgerton vs. Cooper Ross (29-16), fr., Derby; J.P. Gallegos (28-8), sr., Topeka vs. Landry Hinojosa (8-26), so., BV North; Brian Gates (29-5), so., Hutchinson vs. Ethan Meuret (22-17), fr., Blue Valley; Jace Koelzer (38-2), so., Olathe South vs. Brandon Fiedler (27-10), fr., Wichita West; Dane Erickson (24-16), fr., SM East vs. Eli Reling (22-15), fr., Washburn Rural; Joel Ostrom (33-9), fr., Dodge City vs. A.J. Merrell (16-19), so., Olathe North; Justin Amaro (26-9), jr., Wichita East vs. Dalton Dawkins (23-17), fr., SM South.

113 _ Jevon Parrish (43-5), so., Olathe North vs. Bennett King (22-13), so., Lawrence Free State; Oliver Broce (8-15), fr. SM East vs. John Fonseca (31-5), jr., Wichita West; Joe Braun (30-2), jr., Manhattan vs. John Redmond (20-19), fr., Olathe Northwest; Dallas Wilson (30-4), jr., Wichita South vs. Janvier Irakoze (11-17), fr., KC Wyandotte; Charles Brockmann (30-6), fr., SM Northwest vs. Kobe Grijalva (21-19), fr., Derby; Jake DeJong (26-17), sr., Olathe East vs. Max Bazan (30-10), so., Junction City; Boo Dryden (37-3), jr., Campus vs. Max Holmes (12-17), so., SM South; Jose Andrade (22-4), so., Wichita Southeast vs. Luke Gawlick (26-22), so., BV Northwest.

120 _ De’Khyale McFarland (21-3), sr., Olathe East vs. Marcus Cassella (2-6), fr., Lawrence; Clayton Wilson (27-13), fr., Manhattan vs. Kaj Perez (35-12), so., Garden City; Isaias Olson (26-8), jr., SM South vs. Will Whitaker (34-10), sr., Olathe Northwest; Cade Lindsey (29-10), fr., Derby vs. Cameron Shanks (23-10), sr., Lawrence Free State; Gunnar Murray (27-4), so., Washburn Rural vs. Kesean DeShazer (16-4), so., Wichita West; Riley Aldermann (37-10), jr., Olathe North vs. Noah Herzberg (13-13), jr., SM Northwest; Devin Onwugbufor (32-2), so., Wichita Northwest vs. Skyler Mullies (11-12), so., Wichita Southeast; Victor Cuevas (16-21), jr., SM West vs. Darion Bailey (29-13), jr., Olathe South.

126 _ Isaiah Jacobs (31-4), so., Lawrence Free State vs. Billy Sellers (7-32), fr., SM East; Taylor Jokerst (28-10), sr., Olathe Northwest vs. Devon Plaza (29-3), jr., Dodge City; Carson Jumping Eagle (18-11), so., Lawrence vs. Austin Jenkins (28-13), so., Washburn Rural; Brandon Becker (29-14), so., Derby vs. Brooks Rockey (25-21), so., BV Northwest; Tyler Flood (22-3), jr., Olathe North vs. Kevin Robinson (20-8), jr., Wichita West; Abraham Sanchez (19-13), so., Manhattan vs. Ethan Haines (13-19), so., BV North; Hagen Kent (34-7), sr., Hutchinson vs. Jacob Bonham (11-11), sr., Gardner-Edgerton; Colin Anthony (23-16), sr., SM Northwest vs. Samuel Loerke (29-10), fr., Wichita East.

132 _ Ja’Melle Dye (15-12), so., Lawrence vs. Easton Schroeder (25-10), jr., Campus; Devin Norris (32-11), jr., Manhattan vs. Ruben Castaneda (28-16), jr., Olathe North; Triston Wills (32-10), fr., Derby vs. Alonso Salgado (25-17), so., SM North; Kavian Kalantari (36-10), so., Olathe Northwest vs. Raul Ayala (20-12), jr., Washburn Rural; Tate Steele (36-2), so., Lawrence Free State vs. Jensen McDermott (23-19), so., Gardner-Edgerton; Jermaine Epps (31-16), jr., SM Northwest vs. Shane Brock (29-10), sr., Wichita Northwest; Sam Elliott (39-3), sr., BV Northwest vs. Bryan Roberts (8-16), jr., Wichita North; Clay Weil (19-7), sr., Dodge City vs. Keaton Bowers (23-18), sr.

138 _ Jalin Harper (36-4), so., Manhattan vs. Gabe Smith (15-17), fr., SM South; Michael Prieto (27-3), sr., Garden City vs. Brad Schmidt (22-12), sr., Olathe Northwest; Devonte Smith (31-17), jr., SM Northwest vs. Izaiah Maxville (11-12), so., Washburn Rural; Alex Totta (24-13), fr., Blue Valley vs. Tanner Smith (19-15), sr., Derby; Tylor Garcia (32-7), jr., Dodge City vs. Sia Marrie (15-16), sr., Olathe North; Sid Miller (26-15), sr., Lawrence Free State vs. Cade Burghart (22-20), jr., Lawrence; Jason Laramore (32-2), sr., BV Northwest vs. Luke Bowen (27-10), fr., Campus; Isaiah Banks (15-12), sr., BV North vs. Daunte Huggins (31-9), jr., Wichita East.

145 _ Howard Johnson (31-11), sr., Dodge City vs. Trevor Rine (23-14), sr., SM Northwest; John Clark (18-10), so., Junction City vs. Conner Greig (15-7), so., Gardner-Edgerton; Dylan Hailey (22-10), jr., BV North vs. Chris Bell (33-7), jr., Wichita South; Garrhett Hurst (32-8), sr., Blue Valley vs. Esai Gallegos (24-14), jr., Topeka; Mason Wallace (37-3), jr., Manhattan vs. Dillon Grantham (30-23), sr., BV West; Curtis Near (12-3), so., Garden City vs. Javier Contreras (27-3), so., KC Wyandotte; Terrell Garraway (39-8), so., Olathe North vs. Isaac Gomez (19-17), sr., Wichita North; Michael Aldrich (30-12), sr., SM East vs. Crew Squires (24-17), fr., Derby.

152 _ Zephry Killham (30-8), jr., Manhattan vs. Abdul Qaddour (33-15), sr., BV Northwest; Alec Castillo (39-9), sr., Garden City vs. Ja’Relle Dye (3-1), so., Lawrence; Tanner Madl (34-2), sr., Blue Valley vs. Brady Packard (27-14), sr., Topeka; Adam Haines (17-14), sr., BV North vs. Garrett Xanders (8-3), sr., Derby; Justin Onwugbufor (36-4), sr., Wichita Northwest vs. Efrain Blanco (15-9), sr., SM Northwest; Kamari Smith (23-20), jr., Junction City vs. Anthony Macaluso (40-5), jr., Olathe Northwest; Mike Bamford (20-8), sr., SM East vs. Blake Dickey (21-21), sr., Campus; Kaleb Brooks (30-15), sr., Olathe North vs. Matt Voigt (14-16), sr., Washburn Rural.

160 _ Tucker Wilson (30-7), jr., Lawrence vs. Alec Dubree (22-16), sr., Derby; Trent Miles (26-10), sr., Washburn Rural, vs. Connor McCarrick (16-20), sr., Blue Valley; Kevin Folsom (30-3), sr., Wichita Northwest vs. Ramon Porras (11-6), sr., SM West; Garret Tierney (37-5), jr., BV Northwest vs. Chance Henderson (6-3), jr., Manhattan; Aryus Jones (14-0), jr., Junction City vs. Jake Schram (26-15), sr., BV West; Drake Yost (27-16), sr., SM East vs. Quinton LaPointe (9-5), so., Garden City; Nick Jouret (39-4), so., Olathe South vs. Kyrell Gordon (23-17), jr., Wichita Southeast; Philip Landrum (20-18), so., Wichita South vs. Alex Waggoner (26-12), sr., BV North.

170 _ Gage Foster (3-0), so., Lawrence Free State vs. Dillon Huckabey (20-21), sr., Wichita South; Brady Sloan (23-9), sr., Blue Valley vs. William Schmidt (21-20), jr., SM East; Jesse Nunez (41-5), jr., Garden City vs. Preston Williams (10-4), fr., Washburn Rural; Santino Gee (27-13), jr., Lawrence vs. Luke Middleton (27-16), sr., Olathe Northwest; Max Tierney (38-4), sr., BV Northwest vs. Carden Busby (4-24), sr., BV North; Isaac Doell (21-9), jr., Wichita North vs. Lukas Schweigert (19-9), sr., Hutchinson; Cesar Salgado (12-5), sr., vs. Aaron Davis (36-16), jr., BV West; David Kelly (22-4), sr., Wichita West vs. Blake Wewer (16-6), sr., Manhattan.

182 _ Nathan Iles (25-14), jr., Washburn Rural vs. Jamie Larson (30-13), sr., SM West; Antonio Perez (27-20), sr., Garden City vs. Chris Morris (23-24), sr., BV West; Alan Clothier (29-2), sr., Lawrence vs. Alan Perez (7-12), sr., Topeka; Austin Lasswell (38-11), sr., Olathe East vs. Zach Bowen (33-7), jr., Campus; Trenton Allen (15-10), sr., Derby vs. Jake McClain (25-15), sr., BV Northwest; Devin Beers (1-1), fr., Lawrence Free State vs. Isaac Schmidt (22-19), jr., SM East; Dustin Carstens (26-7), sr., Gardner-Edgerton vs. Cole Trent (16-11), sr., Dodge City; Ryan Klepper (32-6), sr., BV North vs. Carlos Martinez (17-12), sr., Manhattan.

195 _ Shea Johnson (22-6), sr., Olathe North vs. Dylan Chesterman (20-11), jr., Hutchinson; Joe Steve (22-6), sr., SM North vs. Robert Houston (14-13), fr., Manhattan; Noah Ornelas (34-4), sr., Wichita Northwest vs. Kristjan Morris (12-10), sr., Olathe South; Anthony McGlory (9-12), so., Wichita East vs. Justin Schuman (13-8), jr., SM East; Jose Montoya (30-1), sr., SM West vs. Devin Blackwell (9-6), sr., Washburn Rural; Chase Hartquist (30-8), jr., Olathe Northwest vs. Tyrekus Birch (31-10), jr., Wichita South; Gus Unruh (22-12), jr., Wichita Southeast vs. Seth Yost (4-10), fr., SM South; Zeke Herrera (28-10), jr., Garden City vs. Justin Sikes (18-16), sr., Gardner-Edgerton.

220 _ Walters (10-22), jr., Junction City vs. Matthew Kimber (19-8), jr., Campus; Kevin Easterwood (36-7), sr., Olathe East vs. Landry Brewton (21-17), jr., BV North; Kasdon Arehart (33-0), so., Wichita South vs. Trent Smetlzer (28-12), so., Washburn Rural; Blake Brittney (7-4), jr., SM West vs. Andrew Sprague (29-8), sr., Gardner-Edgerton; Blake Johnson (32-3), sr., BV Northwest vs. Alex Pena (15-13), jr., KC Wyandotte; Hunter Christensen (15-15), so., Manhattan vs. Titus Copes (23-11), sr., Wichita West; Jack Carter (29-13), sr., SM East vs. Brandon Huntley (21-13), sr., Olathe North; Benny Hernandez (34-15), jr., Garden City vs. Jemarry Walker (22-19), sr., Wichita Southeast.

285 _ Nick Carson (33-6), sr., SM North vs. Luis Rodriguez (11-20), so., Wichita Southeast; Edrick Rouse (17-13), sr., Gardner-Edgerton vs. Aaron Lozano (37-13), sr., Garden City; Eldon Picou (34-3), jr., Manhattan vs. Hayden Husman (1-2), jr., Lawrence; Jeremiah Napier (21-7), jr., Wichita South vs. Colin Kenney (33-9), sr., BV Northwest; Chase Miller (42-3), sr., Olathe North vs. Nate Fowler (32-12), jr., Derby; Jared Green (8-3), sr., SM West vs. Ryan Luna (24-18), sr., Topeka; Jared Ross (33-1), sr., Wichita Northwest vs. Brendan Fletcher (15-18), sr., Blue Valley; Michael Mattox (20-11), sr., Washburn Rural vs. Cortez Johnson (11-10), sr., KC Wyandotte.

Class 5A

At Hartman Arena

106 _ Drew Drew Burgoon (28-8), fr., Salina Central vs. Nicholas Trofa (8-11), fr., KC Turner; Gabe Buckbee (30-11), fr., Arkansas City vs. Claye Howard (25-15), fr., Lansing; Bret Minor (31-7), fr., St. Thomas Aquinas vs. Caleb Flowers (1-2), so., Emporia; Dawson Podlena (41-3), jr., Topeka Seaman vs. Seth Doud (20-10), fr., Eisenhower; Michael Spangler (35-4), so., Kapaun Mt. Carmel vs. Spencer Janson (7-18), fr., Leavenworth; Devin Delforge (25-17), fr., Valley Center vs. Ben Brineger (23-17), fr., Pittsburg; Barrett Stickelman (33-6), so., Shawnee Heights vs. Grant Gooch (13-13), fr., Bishop Carroll; Joseph Dennison (31-8), fr., BV Southwest vs. Anthonie White (7-15), fr., Wichita Heights.

113 _ Dylan Gowin (29-10), jr., Mill Valley vs. Carter Guyer (32-10), jr., Andover; Jacob Sullivan (18-12), so., Bonner Springs vs. Julion Falco (27-13), fr., Salina Central; Marcus Robinson (34-7), so., Arkansas City vs. Bobby Primers (21-16), fr., KC Schlagle; Carter Nold (24-16), so., Valley Center vs. Kolton Meditz (18-16), so., Topeka Seaman; Joseph Irwin (30-7), fr., Lansing vs. Jose Ledesma (11-25), fr., Maize; Justin Williams (23-11), so., BV Southwest vs. Logan Pirl (21-6), so., Goddard; Logan Treaster (30-3), jr., Newton vs. Freddy Maisberger IV (15-16), fr., Shawnee Heights; Jayson West (31-11), so., Maize South vs. Reece Watson (33-13), fr., Pittsburg.

120 _ Aidan Campbell (30-12), fr., Maize vs. Preston Drake (10-9), fr., Andover; Bryson Markovich (26-16), so., Mill Valley vs. Isaiah Anguiano (17-19), jr., Shawnee Heights; Will Spexarth (40-2), jr., Goddard vs. Nick Romig (19-7), sr., Valley Center; Lazura Osayande (23-8), jr., Topeka Highland Park vs. Drew Ernsdorff (30-18), so., St. James Academy; Mason Turner (31-1), so., KC Schlagle vs. Teague Rickel (9-11), so., Lansing; Brody Roberson (18-1), jr., Newton vs. Braden O’Donnell (28-8), jr., Kapaun Mt. Carmel; Tanner Hitchcock (38-2), jr., Bonner Springs vs. Riley McCall (27-8), so., BV Southwest; Montez Robinson (31-13), fr., Arkansas City vs. Eric Vazquez (24-18), jr., Great Bend.

126 _ Conner Ward (34-6), so., Mill Valley vs. Caleb Nelson (16-13), sr., Newton; Christian Bowen (36-5), sr., Goddard vs. Jacob Lillich (9-16), jr., Lansing; Seth Dillman (26-12), sr., Valley Center vs. Nick Arzola (20-7), sr., KC Turner; Joe Tapia (15-19), fr., Bonner Springs vs. Griffin Bossingham (35-5), sr., Andover; Adam Ayala (29-2), so., Kapaun Mt. Carmel vs. Dakoda Orester (2-6), so., Topeka Seaman; Marty Verhaeghe (28-2), sr., BV Southwest vs. Nilton Sandoval (19-11), so., Emporia; Cade Wathke (29-16), fr., Shawnee Heights vs. Kyle Gericke (17-16), sr., Bishop Carroll; Brenner Vogan (24-16), so., Salina South vs. A.J. Lair (26-16), so., Pittsburg.

132 _ Jarrett Bendure (18-5), so., Mill Valley vs. Kenny Hartzell (13-19), fr., Topeka Highland Park; Zachary Grantham (21-17), jr., Maize vs. Ryan Kasitz (36-9), sr., Maize South; Colby Anderson (22-9), so., Topeka Seaman vs. Tanner Sutton (25-16), jr., KC Turner; Jake Beeson (32-6), so., Arkansas City vs. Dallas Boone (29-18), so., Valley Center; Cody Liles (40-3), sr., Great Bend vs. Lane Glover (13-7), jr., Goddard; Jake Wilson (27-9), sr., BV Southwest vs. Joseph Hancock (27-14), fr., Leavenworth; Paul Stuart (33-2), jr., Andover vs. Isaac Williams (13-9), so., Emporia; T.J. Peterson (31-9), so., Topeka West vs. Cody Schmidt (22-16), fr., St. James Academy.

138 _ Anthony Gould (38-6), fr., Leavenworth vs. Justin Lou Andrews (23-8), sr., KC Schlagle; Bryson Nuckles (25-7), sr., Arkansas City vs. Aevodric Gilkey (29-16), so., Wichita Heights; Stephen Tujague (37-7), sr., St. James Academy vs. Thomas Fehlhafer (24-14), jr., Bonner Springs; Allen Heberly (23-8), jr., Salina South vs. Chris Towry (35-8), sr., Andover; Garrett Lange (31-4), so., Goddard vs. Isaac Korinek (26-18), sr., Salina Central; Spencer Fortney (36-12), sr., Topeka Seaman vs. Matthew Stack (24-11), so., BV Southwest; Keaton Sander (32-3), jr., Great Bend vs. Conor Murphy (29-8), jr., Bishop Carroll; Jett Bendure (6-4), jr., Mill Valley vs. Chase Reynolds (35-10), so., Shawnee Heights.

145 _ Kameron Frame (31-5), jr., Goddard vs. Matt Schlossman (25-25), jr., Topeka Seaman; Zach Glynn (13-5), jr., BV Southwest vs. Kaden McBee (6-15), jr., Newton; Jake Patterson (39-4), so., Shawnee Heights vs. Konnor Dugan (28-11), sr., Bishop Carroll; Terrell Harder (18-19), sr., Salina Central vs. Isaac French (7-11), fr., KC Harmon; Ryan Anderson (25-19), sr., Mill Valley vs. Braxton Schooler (10-17), so., Great Bend; Jack Maki (25-8), jr., Andover vs. Zach Caraccilo (21-19), sr., Lansing; Ryan Delforge (39-6), sr., Valley Center vs. Max Lutz (6-12), so., St. James Academy; Gage Herron (22-14), jr., Bishop Carroll vs. Greg McClurg (32-8), sr., Liberal.

152 _ Kendall Frame (33-2), jr., Goddard vs. Tyler Boone (32-15), so., Valley Center vs. Michael Stack (12-4), jr., BV Southwest; Kolbe Seaton (20-11), sr., Bonner Springs vs. Colton Watters (26-16), jr., Arkansas City; Joseph Tallie (34-9), jr., Pittsburg vs. Talon Fitzmier (27-17), so., Maize; Anthony Delgado (29-8), fr., Emporia vs. Austin Crocker (12-24), jr., Mill Valley; Luke Moore (33-6), sr., Maize South vs. Nicholas Starnes (32-12), sr., Leavenworth; Tyler Hensley (36-15), sr., St. James Academy vs. Courtez Orange (12-25), so., Wichita Heights; Tristan Weaver (33-10), sr., Shawnee Heights vs. Ryan Murphy (21-12), fr., Bishop Carroll.

160 _ Drew Sachen (17-14), sr., Leavenworth vs. Eann Ellingson (33-10), sr., Eisenhower; Alex Hydock (26-7), sr., Maize vs. Jake Christie (25-14), jr., BV Southwest; Troy Fisher (40-5), fr., Goddard vs. Preston Thomas (5-12), so., Lansing; Hayden Keopke (32-11), so., Mill Valley vs. Taylon Peters (35-7), fr., Salina Central; Christian Rivas (27-7), sr., Great Bend vs. Juleain Winters (22-16), sr., KC Turner; Myles Dean (27-15), sr., Topeka Highland Park vs. Isaac Carrillo (25-9), sr., Bishop Carroll; Sammy Cokeley (41-6), jr., St. James Academy vs. Don Boone (32-8), jr., Valley Center; Kendall Biddle (19-3), sr., Arkansas City vs. Dylan Flesher (3-1), sr., Shawnee Heights.

170 _ Clay Lautt (42-4), jr., St. James Academy vs. Brady Bockover (22-19), fr., Bishop Carroll; Dalton Peters (32-1), sr., Salina Central vs. James Schafer (17-15), jr., Lansing; Austin Andres (38-4), so., Goddard vs. Ethan Keopke (11-22), fr., Mill Valley; D’Andre Phillips (20-9), jr., Topeka Highland Park vs. Payton Stoffel (38-8), so., Valley Center; Brett Moon (43-0), sr., Maize vs. Sam Payne (12-29), fr., Topeka Seaman; Ricardo Yanez (26-8), so., KC Turner vs. Dawson Kuhn (22-17), jr., Maize South; Daniel Butler (23-2), jr., Leavenworth vs. Keegan Bowman (16-21), sr., Great Bend; Kevin Mills (34-10), so., Kapaun Mt. Carmel vs. Cordel Duhart (27-10), so., BV Southwest.

182 _ Sam Weldon (40-4), jr., Valley Center vs. Christian Hyde (27-17), jr., Pittsburg; Trai Warburton (7-6), so., Bonner Springs vs. Chris Boman (32-8), jr., Liberal; Jacob Smith (39-1), sr., KC Turner vs. Jose Batres (10-12), sr., Great Bend; Nick Nece (39-2), sr., Kapaun Mt. Carmel vs. Michael Rella (10-17), jr., Topeka Highland Park; Jake Harrington (33-8), sr., Leavenworth vs. Zach Combs (24-17), sr., Arkansas City; Caleb Wunsch (26-15), so., Maize vs. Johnny Kramer (16-10), jr., BV Southwest; Cale Davidson (21-6), jr., Goddard vs. Killian McDonald (0-2), fr., Topeka Seaman; Seth Burnett (31-8), sr., Mill Valley vs. Kyle True (35-3), sr., Salina Central.

195 _ Robert Garcia (25-12), jr., Bishop Carroll vs. Marissa Patterson (10-20), jr., Shawnee Heights; Cameron Hughbanks (29-12), so., Maize vs. Peyton Bendure (11-5), sr., Mill Valley; Bailey Kelly (14-1), so., Topeka Seaman vs. Connor Schillings (7-4), jr., Andover; Anthony Gaona (32-9), so., St. Thomas Aquinas vs. Nick Kirmer (20-7), sr., Emporia; Dejuan Scott (28-12), so., Wichita Heights vs. Keenan Adams (23-11), sr., KC Schlagle; Victor Monarrez (26-11), sr., Liberal vs. Nick Evans (20-17), jr., Leavenworth; Dylan Prince (43-2), jr., Pittsburg vs. Jackson Helvey (31-8), sr., Salina Central; Sean Singleton (27-7), jr., Bonner Springs vs. Dayton Driskill (12-4), jr., Goddard.

220 _ Kayne Hutchison (15-3), jr., Pittsburg vs. Israel Gonzalez (8-21), sr., Maize; Reuben Juarez (19-14), jr., Topeka Seaman vs. Shawn Dent (29-16), sr., Arkansas City; Michael McMullen (35-1), sr., Salina Central vs. Chris Spencer (4-11), so., St. James Academy; Payton Emery (19-9), sr., Liberal vs. Brian Figueroa-Orkwis (18-9), sr., Lansing; Brett Yeagley (36-5), sr. Shawnee Heights vs. Travis Phelps (23-17), so., Kapaun Mt. Carmel; Justin Hill (8-2), jr., BV Southwest vs. Cristian Diaz (25-11), sr., Newton; Corey Atkins (37-4), sr., Goddard vs. Dylan Quinonez (14-15), sr., Topeka Highland Park; Chase Holle (32-14), jr., Valley Center vs. Jordan Goff (14-17), so., KC Turner.

285 _ Khalil Austin (29-7), so., Lansing vs. Alec Derritt (14-18), jr., Mill Valley; Nick Glenn (9-3), jr., Maize South vs. Noah Presson (13-13), jr., Great Bend; Tylen Wallace (33-4), so., KC Schlagle vs. Ethan Shuman (10-13), fr., Shawnee Heights; Tom Adams (21-11), sr., Valley Center vs. Elwin Trejo (24-15), so., Liberal; Tyler Shannon (31-12), jr., Arkansas City vs. Aaron Lewis (22-13), sr., Wichita Heights; Ian Hall (31-14), sr., Topeka Seaman vs. Nick Ufford (13-12), jr., St. Thomas Aquinas; Morgan Murphy (26-10), sr., Newton vs. Sean Hallacy (8-15), fr., Bishop Carroll; Deveron Duncan (30-7), jr., Pittsburg vs. Jordan Cogdill (11-23), sr., Leavenworth.

Class 4A

At Bicentennial Center, Salina

106 _ Tanner McGivney (31-5), jr., Abilene vs. Joe Hobbs (7-15), so., Labette County; Jake Patch (32-7), so., Andover Central vs. Joe Phillips (13-11), fr., Basehor-Linwood; Hunter Bindi (38-7), fr., Louisburg vs. Kurt Schroeder (23-18), fr., Colby; Shane Kelly (26-13), so., Jefferson West vs. Payton Sadowski (22-6), so., El Dorado; Darryl Rylant (31-1), fr., Clearwater vs. Garret Smith (8-6), fr., Spring Hill; Adam Whitson (31-12), fr., Buhler vs. Gabe Eades (16-13), so., Independence; Christian Davis (37-4), jr., Santa Fe Trail vs. Chase Weber (17-15), jr., Andale; Tyler Gorman (30-11), fr., Fort Scott vs. Blake Leiszler (30-12), so., Concordia.

113 _ Riley McDaniel (34-7), fr., Frontenac vs. Hunter Reddick (23-10), fr., Clearwater; Adian McClellan (12-8), so., Tonganoxie vs. Colin Henderson (17-14), so., Chapman; Dylan Pelland (29-3), jr., Pratt vs. Thad Hendrix (16-20), so., Louisburg; Zach Strait (32-3), so., Concordia vs. Austin Michaelis (36-10), sr., Jefferson West; Noah Nemer (32-3), so., Spring Hill vs. Cole Whitehair (18-17), sr., Abilene; Ethan Totty (34-6), fr., Burlington vs. Jaryd Weber (16-13), jr., Andale; Kasey Stramel (34-8), jr., Goodland vs. Hagan Andrews (28-17), fr., Eudora; John George (24-12), so., Augusta vs. Huntyr Schwegman (20-10), so., Chanute.

120 _ Tate Withington (35-0), jr., Goodland vs. Colton Flores (21-20), jr., Holcomb; Carter Greenfield (20-12), fr., Santa Fe Trail vs. Jeremiah Lawrie (28-13), sr., Independence; Brayan Balderrama (33-7), jr., Pratt vs. Cole Kretzer (24-15), sr., McPherson; Nathan Keegan (27-10), jr., Louisburg vs. T.J. Hopper (24-17), so., Baldwin; Korbin Riedel (39-7), fr., Tonganoxie vs. Kyle Montojo (14-13), so., Fort Scott; Tate Carney (37-7), jr., Colby vs. Matt Atkinson (14-13), so., Rose Hill; Brett Bober (36-4), fr., Burlington vs. Siam Boyd (17-23), jr., Eudora; Bye vs. Trevor Casteel (33-9), so., Abilene.

126 _ Emmanuel Browne (37-2), sr., KC Sumner vs. Brynton Crews (14-12), so., McPherson; Blade Marmon (21-10), sr., Anderson County vs. Kadence Riner (19-10), fr., Pratt; Austin Lustfield (31-3), jr., Smoky Valley vs. Kody Gibson (31-16), so., Jefferson West; Bryce Ledford (24-13), sr., Winfield vs. Phillip Moran (21-13), sr., Fort Scott; Nick Ornelas (27-7), sr., Chanute vs. Jake Thomas (23-16), jr., Clearwater; Gad Huseman (33-10), so., Tonganoxie vs. Cody Wuthnow (31-13), jr., Abilene; Bryant Page (27-13), so., Andover Central vs. Ryder Mathes (9-18), so., Columbus; Tristan Cooper (37-6), sr., Goodland vs. Jared Parenti (33-12), so., Ottawa.

132 _ Zach Eck (26-7), jr., Andale vs. Jake Fiscus (10-10), so., Chanute; Bryce Erickson (40-3), jr., Santa Fe Trail vs. Justin Hershberger (29-9), jr., Buhler; Case Pemberton (43-5), sr., Prairie View vs. Dante Rodd (22-20), so., Andover Central; Tanner Elias (25-10), sr., Colby vs. Elijah Kennedy (31-15), so., Eudora; Corbin Nirschl (35-2), jr., Basehor-Linwood vs. Dawson Ensign (34-11), so., Goodland; Payton Smith (11-6), sr., Winfield vs. Connor Rychlec (32-12), jr., Burlington; Austin Eldredge (26-6), jr., McPherson vs. Christian Norton (20-17), jr., Spring Hill; Brendon Chrisjohn (25-5), sr., Osawatomie vs. Josh Moore (31-10), sr., Augusta.

138 _ Austin Hernandez (37-4), sr., Goodland vs. Spencer Vice (31-15), sr., Atchison; Tanner Johnson (26-15), fr., Holcomb vs. Gage Leedy (26-9), so., Chanute; Justin Pool (22-4), sr., Holton vs. Peyton Lane (29-17), so., Clay Center; Derek Bollinger (37-6), so., Fort Scott vs. Mason Herman (26-8), sr., El Dorado; Pedro Ordonez (38-5), jr., Hugoton vs. Gavin Cullor (28-15), fr., Prairie View; Alec Pierson (29-7), sr., Wamego vs. Ben Morgenstern (32-7), sr., Baldwin; Colby Johnson (41-0), jr., Burlington vs. Rodney Longshaw (30-9), sr., Circle; Derrick Martinek (25-16), jr., Santa Fe Trail vs. Dakota Whiteley (26-9), fr., Abilene.

145 _ Jonny Trowbridge (33-3), so., Basehor-Linwood vs. Andrew Voss (30-18), sr., Colby; Anthony Scantlin (34-4), jr., Mulvane vs. Cody Hazlett (20-7), jr., Osawatomie; A.J. Burenhiede (30-10), sr., Rock Creek vs. Ethan Temple (19-14), so., Baldwin; Tanner Snow (27-16), sr., Prairie View vs. Nick Lucas (32-6), jr., Pratt; Dacota Motter (31-3), jr., El Dorado vs. Jackson Stafford (27-16), jr., Independence; Justin Rieschick (37-4), sr., Holton vs. Conrad Vajnar (31-12), jr., Hays; Zarek Fewell (37-7), so., Fort Scott vs. Josh Long (33-7), sr., Clearwater; Austin Golden (22-9), jr., Smoky Valley vs. Caden Searcy (31-11), so., Tonganoxie.

152 _ Brandon Miekus (36-2), jr., Frontenac vs. Justin Hand (26-17), so., Tonganoxie; Reno Hughey (17-2), sr., El Dorado vs. Matthew Pieper (31-14), sr., Colby; Tyler Price (36-5), jr., Holton vs. Chris Stell (22-20), jr., Fort Scott; Trey Hoerner (31-9), so., Abilene vs. Rob Winzer (31-8), sr., Augusta; Mario Rodriguez (33-6), sr., Ulysses vs. Austin Dale (20-10), jr., Hays; Zach Porter (26-8), so., Columbus vs. Jackson McQuality (26-18), sr., DeSoto; Hunter Mullin (41-2), jr., Clay Center vs. Bryce Parker (23-13), jr., Mulvane; Noah Kennedy (38-8), sr., Eudora vs. Tre Kline (33-13), jr., Prairie View.

160 _ Tanner Gastineau (23-2), sr., Goodland vs. Weah Landford (17-18), jr., KC Sumner; Andrew Mays (32-11), so., Frontenac vs. Braden Morgan (23-17), fr., El Dorado; Nate Panagakis (33-12), jr., DeSoto vs. Kevin Wilson (26-18), sr., Abilene; Brent Cusick (33-9), sr., Mulvane vs. Joey Ewalt (38-10), so., Prairie View; Brady Vogel (37-3), sr., Chanute vs. T.J. Henderson (20-20), sr., Clearwater; Alex Young (28-13), sr., Colby vs. T.J. Williams (31-15), so., Basehor-Linwood; Dakota Rodd (28-4), sr., vs. Ridge Smith (24-15), so., Columbus; Nicholas Reeb (34-8), sr., Jefferson West vs. Clayton Peterson (33-11), jr., Buhler.

170 _ Matt Triboletti (32-5), sr., El Dorado vs. Dauson Whiteley (19-12), jr., Abilene; Peyton Hale (24-9), jr., Columbus vs. Chase Montgomery (30-9), jr., Jefferson West; Bryce Arnberger (43-4), sr., Colby vs. Chance Rodriguez (33-7), so., Holcomb; Cal Lyle (29-12), sr., Santa Fe Trail vs. Kyle Lamb (28-14), jr., Anderson County; Trey Isenhower (33-7), jr., Prairie View vs. Wyatt Slavin (13-4), sr., Baldwin; Logan Baird (37-5), jr., Pratt vs. Beck Elliott (32-12), jr., Smoky Valley; Devin Duncan (19-11), so., Tonanoxie vs. Dylan Misener (32-12), sr., Parsons; Ryan Tiers (35-10), jr., Clay Center vs. Logan Elliott (38-3), sr., Mulvane.

182 _ Blaine Ray (34-7), jr., Ottawa vs. Nathan Kaufman (19-14), so., Frontenac; Davon Spexarth (33-7), jr., Andale vs. Gabe Ware (33-8), sr., Clay Center; Jesse Henry (31-12), jr., Prairie View vs. RayQuon Stowers (21-20), sr., Spring Hill; Allan Wampler (29-14), jr., Smoky Valley vs. Grant Schoonover (32-13), sr., Andover Central; Curtis Rylant (34-1), sr., Clearwater vs. Ethan Simonson (33-13), sr., Wamego; Joel Katzer (30-8), sr., Baldwin vs. Tyson Breshears (29-17), so., Burlington; Kaleb Jost (32-11), sr., McPherson vs. Justin Lamatsch (21-12), so., Pratt; Tavon Blazek (25-7), jr., Iola vs. Alex Bejarano (30-13), jr., Basehor-Linwood.

195 _ Jake Stoneberger (31-3), sr., Chapman vs. Dalton Lamb (15-19), sr., Chanute; Caleb Willis (30-9), fr., KC Sumner vs. Ali Viravong (25-12), jr., Winfield; Dunkan Watrous (22-1), sr., Paola vs. Jaron Christiensen (28-14), jr., Abilene; Diego Maravilla (26-7), sr., Ulysses vs. Justin Howard (26-8), jr., Baldwin; Ethan Dean (34-5), sr., Santa Fe Trail vs. Nicholas Lehman (12-15), so., Andover Central; Gavin Ware (36-6), so., Clay Center vs. D.J. Kessler (27-10), sr., Independence; Anthony Capul (39-2), jr., Andale vs. Kyler Tannahill (30-16), so., Holton; Andrew Garber (31-4), sr., Iola vs. Brady Slinger (30-16), sr., Colby.

220 _ Austin Hart (42-3), sr., Colby vs. Gage Clark (25-11), sr., Chanute; Gabe Forrest (20-8), sr., Santa Fe Trail vs. Daylon Jorns (34-5), jr., Mulvane; Jake Miller (31-5), so., Paola vs. Chance Shull (30-16), sr., Nickerson; Cole Edwards (25-12), so., vs. Tel Wittmer (26-11), jr., Holton; Brent Hornbuckle (23-19), sr., Ottawa vs. Alfredo Luna (20-10), jr., Hugoton; Sam Burt (30-11), jr., Abilene vs. Austin Napier (30-13), sr., Columbus; Cameron Hunt (32-7), so., El Dorado vs. Lawson Marshall (16-17), jr., DeSoto; Mason Koechner (39-5), jr., Louisburg vs. Trey Van Pelt (26-18), so., Hays.

285 _ Miguel Lujan (35-9), sr., Wellington vs. Colton Toney (19-11), jr., Iola; Ethan Jay (33-5), jr., Colby vs. Paul Frith (20-18), sr., Basehor-Linwood; Keenan Dodd (31-1), sr., Parsons vs. Seth Simmons (22-19), sr., Pratt; Sam Christy (35-7), jr., Spring Hill vs. Ty Goss (38-7), sr., McPherson; Jason Zook (36-1), sr., Chapman vs. Garrett Borth (13-13), so., Baldwin; Austin King (24-1), jr., Circle vs. Anders Vance (43-8), sr., Louisburg; Jake Hastings (35-5), jr., Santa Fe Trail vs. Andy Tope (14-10), sr., Abilene; Seth Stroble (26-3), jr., Independence vs. Austin Ochoa (21-12), jr., Ulysses.

Class 3-1A

At Gross Coliseum, Hays

106 _ Ashten Dodson (28-6), so., Douglass vs. Reece Kreoger (19-15), fr., Ellis; Sam Huehl (18-15), fr., Lincoln vs. Christophe Gleason (39-6), so., Mission Valley; Theron Tucker (18-16), fr., Scott City vs. Graham Hathaway (23-12), fr., Uniontown; Dalton Ware (37-7), so., Royal Valley vs. Brandon Rohr (27-12), fr., Plainville; Luke Richard (38-2), fr., Riley County vs. Trevor Ragland (20-8), fr., Pleasant Ridge; Kendall Beitz (25-7), fr., Eureka vs. Braiden Lynn (3-2), so., Cimarron; Ryan Ware (29-7), so., Wellsville vs. Jakob Snellings (19-18), fr., Marysville; Kristopher Nolde (23-8), fr., Larned vs. Caleb Farmer (17-9), fr., Remington.

113 _ Chandler Schoenberger (28-11), fr., Russell vs. John Kuhn (19-16), jr., WaKeeney-Trego; Kolby Beitz (32-6), fr., Eureka vs. Ethan Ewing (23-15), fr., Wellsville; Skylar Johnson (34-5), sr., Norton vs. Chance Hight (20-18), so., Marysville; Holden Butler (33-2), jr., Council Grove vs. Dallas Parker (24-9), jr., West Elk; Zane Stanton (31-3), so., Caney Valley vs. Wyatt Pringle (22-11), fr. , Perry-LeCompton; Blayne Harris (30-9), so., Beloit vs. Estin Slack (26-11), jr., Oakley; Jordan Priddy (36-3), so., Silver Lake vs. Hazen Benton (20-24), fr., Bluestem; Zachary Tucker (29-4), sr., Scott City vs. Chris Goans (27-6), fr., Lyons.

120 _ Ethan Crownover (24-14), fr., Marysville vs. Dylan Vance (19-10), jr., Wichita Independent; Bryce Younger (30-8), so., Ellis vs. Justin Skerce (33-5), sr., Council Grove; Tyler Kester (29-0), jr., Cherokee-Southeast vs. Oscar Jamie (26-15), jr., Lyons; Lance Bailey (33-7), so., Royal Valley vs. Ryan Johnson (26-14), so., Norton; Dayton Porsch (32-1), fr., Hoxie vs. Anthony King (27-10), so., St. Mary’s; Caden Emmot (22-13), so., Beloit vs. Isaac Jennings (23-15), fr., Fredonia; Alex Cavanaugh (37-2), sr., Rossville vs. Ethan Hamel (21-13), so., Hill City; Kevin Herbstritt (28-13), sr., Jayhawk-Linn vs. Austin Constable (27-12), jr., Minneapolis.

126 _ Devin Owen (12-12), sr., Hill City vs. Chase Owen (22-15), fr., Chase County; Dalton Goans (27-5), sr., Lyons vs. Seth Harrell (30-5), jr., Sabetha; Trevor Compton (38-6), jr., Jayhawk-Linn vs. Dylon Niswonger (31-7), sr., Wichita Collegiate; Riley Tubbs (40-2), so., Wabaunsee vs. David Hileman (38-3), jr., Smith Center; Josh Lenker (23-8), so., Phillipsburg vs. Colton Steele (35-6), jr., Council Grove; Tanner Asper (34-9), fr., Chaparral vs. Dominick Bailey (21-8), so., Eureka; Bryce Gfeller (38-5), jr., Rossville vs. Skylar Widmer (28-13), sr., Marysville; Jarrett Johnson (30-8), jr., Marion vs. Kade Unterseher (24-14), jr., Norton.

132 _ Devin Voth (33-4), jr., Fredonia vs. Cole Bradford (21-12), fr., Silver Lake; Joey McFee (28-7), sr., Atwood vs. Trevor Lowell (32-5), jr., Republic County; Taylor Wilmarth (36-8), sr., Wellsville vs. Rees Lehman (23-14), jr., Erie; Tucker Rhoades (27-4), jr., Thomas More Prep vs. Johnney Perez (33-9), so., Lakin; Jack Thomas (28-8), fr., Scott City vs. Colton Hutchinson (39-7), so., Smith Center; Ezra Darnall (32-9), jr., Marion vs. Brandon Brownlee (28-13), so., Sabetha; Chris Deters (39-1), sr., Marysville vs. Morgan Rains (23-15), fr., Oakley; Hunter Ostertag (28-6), jr., Effingham vs. Colton Byram (28-10), so., Jayhawk-Linn.

138 _ Tristan Porsch (32-1), jr., Hoxie vs. Travis King (31-14), jr., Hillsboro; Scott Resler (38-5), so., Riverton vs. Zach Davis (24-14), sr., Phillipsburg; Bryce Shults (34-6), jr., Marion vs. Jalen Kruep (32-10), so., Atwood; Spencer Heise (34-4), so., Osborne vs. Zack Lux (36-12), sr., Royal Valley; Dalton Dultmeier (38-5), jr., Silver Lake vs. Juan Whitaker (9-9), fr., Smith Center; Jeff Juenemann (22-10), jr., Oberlin vs. Nathan Delaney (26-13), so., Burden-Central; Carter Wessling (33-3), sr., Beloit vs. Phoenix Thomas (28-11), fr., Rossville; Jared Hartzell (28-10), sr., Erie vs. Dylan Newton (25-14), fr., Cimarron.

145 _ Corey Tyler (39-0), sr., St. Mary’s vs. David Merchant (22-12), jr., Hesston; Dalton Hensley (36-4), jr., Ellis vs. Noah Hansen (26-16), so., Plainville; Jacob Sharp (29-9), jr., Chase County vs. Reece Williams (36-6), jr., Wellsville; Donivyn Will (21-4), jr., Ell-Saline, vs. Trenton Wright (34-9), jr., Norton; Jarret Jurgens (16-2), so., Scott City vs. Zane Colson (27-14), fr., Rock Hills; Kolby Droegemeier (38-7), so., Wabaunsee vs. Noah Albin (26-15), jr., Marion; T.J. Ragnoni (33-2), sr., Bennington vs. Wyatt Murphy (23-9), jr., Oakley; Christian Morris (28-5), sr., Halstead vs. Gable Howerton (33-8), so., Silver Lake.

152 _ Clay De Waal (34-3), sr., Santa Fe Trail vs. Rudy Rodriguez (32-7), fr., Southeast of Saline; Hunter Howerton (33-6), sr., vs. Alexander Van Rooy (28-8), jr., Cherryvale; Christopher Ball (37-0), so., Hoisington vs. Zane Nichols (22-15), sr., Sterling; Ethan Morrman_Maedor (26-11), so., Herington vs. Noah Hart (40-5), sr., Royal Valley; Isaiah Luellen (36-6), so., Rossville vs. Coy Moran (32-14), so., Bluestem; Corbin Schoenthaler (33-8), sr., WaKeeney-Trego vs. Tommy Truesdale (34-9), sr., Riley County; Blake Hollandsworth (31-14), sr., Caney Valley vs. Zeb Speer (24-12), so., Doniphan West; Chase Prester (37-2), sr., Russell vs. Wyatt Hayes (33-9), fr., Scott City.

160 _ Logan Sherman (32-4), sr., Fredonia vs. Chanadlor Polston (26-21), jr., Wabaunsee; Tabor Erickson (18-6), jr., Oberlin vs. Kyler Mick (36-2), sr., Bennington; Derek Gentry (34-5), sr., Rossville vs. Richard Haggerman (19-19), jr., Herington; Kelton Suchy (31-8), jr., Russell vs. Estin Overton (31-9), jr., Chaparral; Mike Kasson (36-4), sr., Norton vs. Jacob Stryker (35-4), jr., Marysville; Remington Putter (34-11), sr., Marion vs. Garret Dunlap (34-3), sr., Doniphan West; Mikey Waggoner (36-8), fr., Riley County vs. Maverick Green (29-13), so., Atwood; Jayson Failer (43-7), sr., St. Mary’s vs. Tony Morris (36-8), jr., Halstead.

170 _ Bryson Wesley (36-1), sr., Oberlin vs. Garrett Ames (27-7), sr., Onaga; Gabe Wilkens (27-12), sr., Plainville vs. Lane Moran (38-7), sr., Bluestem; J.T. Ellis (26-8), sr., Wellsville vs. Layton Tankersley (23-11), sr., Leoti; Lucas McMichael (28-1), sr., Burden-Central vs. Kaden Meitler (31-10), jr., Smith Center; Jacob Mintzmyer (38-1), jr., Marysville vs. Colben Dodson (22-7), so., Cherryvale; Riley Hager (21-15), sr., Norton vs. Austin Jones (29-9), sr., Burlington; Chuck Schmidt (25-2), sr., Eureka vs. Jordan Schoen (34-9), sr., Southeast of Saline; Cauy Rokey (21-14), fr., Sabetha vs. T.J. Halfiger (20-20), WaKeeney-Trego.

182 _ Josh Seabolt (32-4), so., Cimarron vs. Franklin Jost (24-21), sr., Hillsboro; Matthew Cruickshank (33-7), so., St. Mary’s vs. Nick Davenport (20-5), fr., Ell-Saline; Michael Delaney (31-6), sr., Burden-Central vs. Tre Stewart (19-12), jr., Scott City; Cody Clarke (29-5), sr., Lyons vs. Jacob Box (41-4), jr., Royal Valley; Isaac Luellen (42-0), sr., Rossville vs. Nick Ackerman (32-10), jr., Marysville; Macoy Rains (16-2), sr., Oakley vs. Jake Wingfield (25-16), jr., Hsston; Chris Truesdale (17-10), sr., Riley County vs. Paul Holt (24-7), sr., Burlingame; Charlie Nordquist (28-16), fr., Marion vs. Jacob Jenkins (35-5), jr., Chaparral.

195 _ Ethan Haase (23-14), sr., Ellsworth vs. Dustin Graham (27-6), sr., Pleasant Ridge; Wyatt Anderson (19-8), sr., Caney Valley vs. Adrian Gerber (28-9), so., Chaparral; Kody Collins (31-5), sr., Doniphan West vs. Caleb Vogelsberg (27-15), jr., Marysville; Cooper Griffith (30-4), sr., Scott City vs. Seth Fouts (33-9), jr., Douglass; Tyler Palic (35-9), so., Marion vs. Derek Bogner (22-18), so., Cimarron; Roxton Brown (21-10), so., Osborne vs. Donovan Duncan (31-12), jr., Riverton; Gavin Lively (30-0), sr., Norton; Levi Mendoza (33-9), sr., Hillsboro; Patrick Shuler (32-5), sr., Mission Valley vs. Kelcey Kroetsch (32-10), jr., Lyons.

220 _ Chris Cox (30-2), so., Oakley vs. Jesse Renfro (25-16), sr., Silver Lake; Abel Alvarez (31-1), jr., Salina Sacred Haeart vs. Clay Holloway (20-13), sr., Cherryvale; Kole Davoren (34-6), sr., Rossville vs. Isaac Helms (25-14), fr., Chaparral; Donovan Green (33-5), jr., Douglass vs. Austin McHenry (34-8), sr., Hoisington; Dalton Kuhn (10-3), so., Smith Center vs. Colton Timms (8-4), sr., Flinthills; Trayton Doyle (24-7), so., St. Francis vs. Keenan Hinton (22-6), jr., Hiawatha; Juan Guzman (24-15), sr., Hesston vs. Tristin Detimore (29-16), sr., Marysville; Quentin Lara (32-7), jr., Onaga vs. Logan Gugelmeyer (31-9), fr., Lakin.

285 _ Kolvin Berry (20-2), jr., West Elk vs. Jaden Eslinger (15-16), fr., Chaparral; Landen Urban (38-2), jr., Hoisington vs. Charles Todd (25-4), sr., Royal Valley; Taye Washington (27-7), fr., Hoxie vs. Daylan Fell (23-19), so., Bluestem; Ryan Rose (26-15), jr., Wabaunsee vs. Jared Plante (23-6), sr., Plainville; Mikel Cottenmyre (40-2), jr., Republic County vs. Eli Zidek (27-14), sr., Onaga; Grayson Pryce (16-2), so., Eureka vs. Jace Shirley (6-5), sr., Oakley; Nick Stiver (11-2), jr., Pleasant Ridge vs. Donovan Lumpkin (25-9), sr., Phillipsburg; Collyn Auker (29-8), so., Norton vs. Breck Schlup (23-16), jr., Chase County.

  Comments